PUBLICAŢIE CĂSĂTORIE AELENEI CĂTĂLIN şi LEUŞTEAN NICOLETA

PUBLICATIE CASATORIE AELENEI CĂTĂLIN şi LEUŞTEAN NICOLETA

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> COVID-19

ANUNȚ IMPORTANT
Având în vedere Ordonanța Militară nr. 2 din 21.03.2020 și Ordonanța Militară nr. 3 din 24.03.2020 privind măsurile de prevenire a răspândirii COVID-19, vă facem cunoscut următoarele:

Primăria comunei Bogdana aduce în atenția dumneavoastră, persoanelor în vârstă de peste 65 ani FĂRĂ SUSȚINĂTORI sau ALTĂ FORMĂ DE AJUTOR, că puteți beneficia de o serie de servicii de sprijin:
- rețete de la medicul de familie;
- cumpărături de strictă necesitate;
În acest sens vom lua toate măsurile care se impun, în funcție de fiecare caz în parte, pentru a trece mai ușor peste această perioadă.
Sănătatea bunicilor, mătușilor, unchilor dar și a noastră, a comunității, depinde în cea mai mare măsură de aceste reguli.
Cu empatie, solidaritate, disciplină, calm și cu grijă față de semeni, vom încerca să fim alături de dumneavoastră în aceste momente dificile pentru comunitatea noastră. Nu în ultimul rând vă aducem la cunoștință că respectarea măsurilor de igienă, de deplasare sau de relaționare cu cei din jur, depinde de noi toți, astfel vom ține virusul la distanță
TREBUIE SA FIM RESPONSABILI! STĂM ACASĂ!
Solicitarile vor fi preluate prin intermediul numerelor de telefon:
Primărie – 0371303730
Primar -0727894024
Șef SVSU- 0721713294
Asistent social- 0759602108,
Asistent medical comunitar- 0790598615

Data creare: 27-03-2020 13:15:09

INFORMĂRI 2020

ALUNECARE DE TEREN ÎN LOCALITATEA FÂNTÂNA BLĂNARULUI, COMUNA BOGDANA, JUDEŢUL VASLUI

INFORMARE COLECTARE SELECTIVĂ

Ghidul cetăţeanului pentru situaţii de urgenţă;

ÎNCEPERE LUCRĂRI ,, ALUNECARE TEREN FÂNTÂNA BLĂNARULUI,,

Programul Național de vaccinare antirabică a vulpilor

Regulament "Loc de Joacă Copii"