ACCESUL PERSOANELOR CU DIZABILITĂȚI LA MEDIUL INFORMAȚIONAL

Sprijin pentru instalarea tinerilor fermieri DIASPORA

Sprijin pentru instalarea tinerilor fermieri DIASPORA.

REGULI DE COMPORTARE SI MASURI DE PROTECTIE IN CAZ DE DEZASTRE

REGULI DE COMPORTARE ȘI MĂSURI DE PROTECȚIE ÎN
CAZ DE DEZASTRE.

Catalogul surselor de finanțare 2021 -ADR Nord-Est

În atenția cetățenilor Comunei Bogdana, Vaslui.

VACCINARE ÎMPOTRIVA COVID-19

VACCINARE ÎMPOTRIVA COVID-19 , DOAR CU BULETINUL, FĂRĂ PROGRAMARE.

Anunț colectiv pentru comunicarea prin publicitate a actelor administrative fiscale pentru contribuabilii menționați

ANUNȚ PRIVIND VACCINAREA POPULAȚIEI

Campania de vaccinare continuă pentru locuitorii comunității noastre!

Proiect modernizare și eficientizare a sistemului de iluminat public

”Modernizarea și eficientizarea sistemului de iluminat public în comuna Bogdana, județul Vaslui”

PRIMĂRIA --> Anunțuri 2021

FORMULAR DIGITAL DE INTRARE ÎN ROMÂNIA

Formularul se completează cu maximum 24 de ore înainte de a intra în România sau în termen de 24 de ore de la trecerea frontierei. Acesta poate fi completat electronic de pe telefonul mobil, tabletă sau calculator și nu trebuie tipărit.
Persoanele care se prezintă la punctele de trecere a frontierei fără formular vor avea obligativitatea de a-l completa într-un termen de 24 de ore. Necompletarea Formularului digital de intrare în România se sancționează cu amendă de la 2.000 lei la 3.000 lei.
Persoanele care nu dețin o adresă de e-mail se pot adresa aparținătorilor sau unor persoane apropiate de încredere, pentru a completa formularul cu datele personale.
Pentru minorii care intră pe teritoriul României, obligația de a completa formularul revine părinților, tutorelui sau reprezentatului legal.

Linkuri externe
Formularul se completează de către toate persoanele care intră în România și călătoresc cu avionul, trenul, mijloace de transport rutiere sau navale. Formularul se completează cu maximum 24 de ore înainte de a intra în Romani

Data creare: 19-12-2021 07:09:35

Hotărâri ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Vaslui

Manualul drepturilor omului pentru autoritățile locale și regionale.

Instruirea privind utilizarea durabilă a produselor de protecție a plantelor.

Intensificare măsuri prevenire influență aviară înalt patogen ”Gripă Aviară”.

Hotărâri ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Vaslui

Hotărâri ale Comitetului Național pentru Situații de Urgență nr: 91 din data de 22.10.2021.

Notificare Ocolul Silvic Vaslui

Notificare Ocolul Silvic Vaslui 2021- deținătorii de fond forestier.

Declarare date Registrul Agricol

Declarare date Registrul Agricol 2021

Tratament repaus vegetativ pentru toate speciile pomicole

Tratament repaus vegetativ pentru toate speciile pomicole;

INFO – RECENSĂMÂNTUL GENERAL AGRICOL 10 MAI – 31 IULIE 2021

Recensământul General Agricol – Runda 2020.

ANUNȚ PRIVIND VACCINAREA POPULAȚIEI

VACCINAREA POPULAȚIEI CU AJUTORUL CARAVANEI MOBILE A MINISTERULUI SĂNĂTAȚII

Anunț informare lucrări de asfaltare.

Anunț reabilitare drumuri locale afectate de inundații.