PRIMĂRIA --> Anunțuri 2021

- locuință proprietate, reședință, închiriată, succesor de drept, clauză sau comodat;
- venituri maxime pentru familie persoană singură, să nu depășească suma de 2053 lei;
- venituri maxime pentru familie, să nu depășească suma de 1386 lei/persoană;
- se va lua în considerare lista de bunuri ce conduce la excluderea acordării ajutorului social, de încălzire locuință și a suplimentului de energie;
- vor depune cerere de acordare inclusiv beneficiarii VMG și ASF.

Legea 226/16 septembrie 2021
H.G 1073/2021
Anexa 2/ H.G. 1073/2021
Anexa 3 / H.G 1073/2021